poniedziałek, 23 lipca 2018

Kurs na warstwową kartkę


Witam serdecznie!

Dziś przygotowałam dla Was kurs na warstwową kartkę
 A kto mnie zna, to wie, że najbardziej lubię kwiaty i warstwy właśnie.Co nam będzie potrzebne?

Na początek dobrane kolorystycznie arkusze papieru (ja wybrałam Studio75 Violet Love), baza, taśma 3D, nożyczki oraz sprzęt do zrobienia kwiatków (wykrojniki, pianka, dłutko), tusz, mgiełki (albo farby)i różne przydasie, np. gaza, sznurek, susz, może być też sizal, pręciki, papierowe kwiaty.


Wybrałam trzy arkusze papieru. Pierwszy docinam do wielkości bazy 14cm x 14 cm, nie zostawiam marginesów, ponieważ papier i tak będę wyginać. Pozostałe dwa arkusze są mniejsze od poprzednich o niecały centymetr.


Następnie wycinam z tego samego papieru scrapowego kwiaty i listki. Użyłam wykrojników Craft Passion. Jak widzicie, moje kwiatki będą… w kwiatki.


Następnie ostrzem nożyczek przeciągam brzegi papieru, postarzając go.


Postarzone brzegi tuszuję, to samo robię z listkami. I nie ukrywam, że tu najbardziej lubię Distressa TEA DYE. Efekt tego koloru po prostu mi się podoba, choć mam chyba wszystkie odcienie brązów, to używam głównie tego tuszu.


Pierwszą warstwę papieru przyklejam od razu na bazę, a pozostałe na taśmie trzymilimetrowej 3d Craft Passion.


Papiery trochę wyginam palcami i tak oto wyglądają moje warstwy.
Papier, który wybrałam na górną warstwę sam w sobie ma nadrukowane żółtawe chlapania, pomyślałam więc, że dochlapię jeszcze fioletową mgiełką 13arts, można to zrobić także farbami, ecoliną czy splashem.


Na takich pochlapanych warstwach ułożyłam kompozycję z kwiatów z papieru scrapowego oraz tych papierowych też. Można jednak użyć tylko kwiatów papierowych albo materiałowych. Dodałam listki, „różne różności” i napis.  Ale to nie wszystko, ponieważ moje fioletowe chlapnięcia trochę się schowały, dochlapałam więc jeszcze mgiełkami 13arts – fioletową i żółtą. A na koniec użyłam dodatkowo białego splasha 13arts, ponieważ te chlapnięcia są bardziej wypukłe i po prostu je lubię.
Spodobał się Wam efekt? Jeśli tak, skorzystajcie z kursu i w komentarzu podzielcie się swoim dziełem.


A ja przypominam, że zostało jeszcze dwa dni na wzięcie udziału w naszym wyzwaniu NA SŁODKO. Zachęcam.


Do zobaczenia wkrótce, Ania


5 komentarzy:

  1. Aniu piękna kartka i kurs bardzo fajny, czyteln. Ja na pewno zainspiruje się twoja pracą. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję Agnieszko <3 Z niecierpliwością czekam na Twoja pracę :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Piękny efekt, a i kurs efektowny :)

    OdpowiedzUsuń